Nowości od Vostok Europe — Submarine i Benediktas

2021-02-10

Koniec zimy i początek wiosny to cykliczne już premiery większości szanowanych producentów w branży zegarmistrzowskiej. Chociaż nietypowe warunki uniemożliwiają przeprowadzenie spektakularnych wydarzeń i gal, na których ów nowości będę prezentowane, to jednak sama obecność świeżych wzorów jest niezachwiana. Czym zaskoczył litewsko-rosyjski duet tym razem?

Benediktas Vangas Black Edition IV

Model tego męskiego zegarka Vostok Europe to nie lada gratka to kolekcjonerów niebanalnych i unikatowych wzorów. Już sama jego limitacja podnosi napięcie wśród koneserów, ale nie tylko ona podkręca zainteresowanie. Za nie odpowiada przede wszystkim wybitnie charakterny design, który z pewnością może być kojarzonych z prawdziwymi samcami alfa. Peany zachwytu to jednak nie tylko puste słowa, ponieważ producent udowadnia to każdym parametrem technicznym. Chociażby zminimalizowaniem wagi tego na pozór mocarnego czasomierza, dzięki wykorzystaniu tytanu przy konstrukcji koperty. Ten sam materiał wpływa na niezachwianą trwałość męskiego zegarka Vostok Europe, a także przyjemność noszenia. Ot, właściwością tytanu jest wolność od jakichkolwiek alergenów, niezniszczalności i brak reakcji na wahania temperatury (zimą nie chłodzi, a latem nie odparza). Model do zadań specjalnych narażony jest na ekstremalne warunki, dlatego tym razem wykorzystano odporne na uderzenia i upadki szkiełko mineralne, a wodoszczelność wspierana zakręconą koronką i dekielkiem określa certyfikat jakości umożliwiający zanurzenie głębinowe do aż 30ATM. Zasilany kwarcem werk ma funkcję datownika z dniem miesiąca, antyrewersyjny, jednokierunkowy bezel umożliwiający odliczanie czasu pod wodą oraz rewelacyjne podświetlenie trytowe GTLS. Te zegarki Vostok Europe posiadają w zestawie wymienne paski: silikonowy i skórzany.

Czarny zegarek Vostok Europe Benediktas Vanagas Black Edition

Zegarek Męski Vostok Benediktas Vanagas Black Edition IV Titanium VK64-571J431 - Limitowana edycja - Dodatkowy pasek w zestawie

Yellow Submarine? Green, Blue, Brown!

Parafrazując nieco hit zespołu The Beatles, warto docenić kolejne nowości męskich zegarków Vostok Europe, które mają faktyczny związek z łodziami podwodnymi. Powstały w zamyśle upamiętnienia wybudowania i oddania do czynnej służby pierwszego okrętu o napędzie atomowym USS Nautilus SSN-571. To zresztą zaakcentowane zostało na cyferblacie każdego z tych projektów, ponieważ informuje o tym graficzny symbol łodzi wraz z jej numeryczną nazwą. Modele te bardzo konsekwentnie realizują filozofię marki, która przede wszystkim oferują masywne, okazałe i wytrzymałe wersje. Koperty poszczególnych produktów wykonane zostały z odpornej na korozję stali szlachetnej, która dzięki swoim właściwościom nie straci blasku i nie będzie się wycierać. Są jednak także propozycje opierające konstrukcję o pozłocony brąz. Kolekcja wykorzystuje utwardzone kąpielą kwasową szkiełko mineralne typu Hardlex, dzięki czemu zachowuje swoją elastyczność, będąc jednocześnie bardziej odpornym na zarysowania, ale także, w zależności od wariantu, tradycyjne-mineralne. Ten parametr jest niezwykle ważny przy designie „dla odważnych”, ponieważ szafir mógłby rozkruszyć się przy silniejszym uderzeniu. Podobnie jak w wariancie limitowanym, wodoszczelność rzędu 30-atmosfer umożliwia nieograniczone pływanie i nurkowanie z butlą, a dzięki dokręcanej koronce i dekielkowi, woda nie wpłynie nawet minimalnie na działanie kwarcowego lub automatycznego mechanizmu (w zależności od modelu). Także bezel obrotowy umożliwia odmierzanie czasu spędzonego w zanurzeniu. Standardem jest również wybitnie jasne podświetlenie trytowe GTLS. Każdy z wariantów ma pasujące do całości wymienne paski skórzane i silikonowe, a w ofercie posiadamy m.in.:

Wersję z zieloną tarczą i paskiem w tym samym kolorze i szkłem mineralny. Nieco ciemniejsza, grafitowa koperta doskonale koresponduje ze strukturalnym cyferblatem. Co rzadkością w modelach o tak wysokiej wodoszczelności werk jest automatyczny, a więc śmiało można go określić mianem wiecznego.

Zielony zegarek Vostok Europe Nuclear Submarine

Zegarek Męski Vostok Europe SSN571 Nuclear Submarine NH35A-571F608 - Limitowana edycja

Wersję zasilaną baterią, z kopertą wykonaną z pozłoconego brązu. W tym kolorze utrzymana jest również koperta, chociaż przełamana neonowymi subtarczami funkcyjnymi stopera, a także masywny opasek ze skóry naturalnej, dodatkowo wykończony trzyrzędowym przeszyciem. Pomiędzy godziną 4. i 5. umiejscowiony został datownik z dniem miesiąca.

Zegarek Vostok Europe Nuclear Submarine z kopertą z brązu

Zegarek Męski Vostok Europe SSN571 Nuclear Submarine VK61-571O613 - Limitowana edycja

Wersję najbliższą morzu, czyli z niebieskim paskiem, tarczą i powłoką na wierzchniej części stalowej koperty. Model ten także zasilany jest baterią i ma dodatkową funkcję stopera. Całość przymknięta została szkiełkiem Hardlex.

Zegarek Vostok Europe Nuclear Submarine na niebieskim pasku

Zegarek Męski Vostok SSN571 Nuclear Submarine VK61-571A610 - Limitowana edycja

To jednak nie jedne warianty męskich zegarków Vostok Europe z naszej oferty, dlatego zachęcam do odwiedzenia sklepu www.demus-zegarki.pl.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2818 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Polecam
2024-04-15
Bardzo sprawnie polecam
pixel