Odświeżamy wnętrza — naklejane zegary naścienne

2020-12-21

Czasem niewielkie zmiany aranżacyjne potrafią całkowicie odmienić wnętrze. Aby nie angażować projektantów i firm budowlanych wystarczy uświetnić pomieszczenie sztuką bądź elementem funkcjonalnym. Jednak rewelacyjną hybrydą tych dwóch cech staje się naklejany zegar naścienny, który w ostatnim czasie jest prawdziwym hitem dekoratorskim.

Minimalistyczna czerń na gładkiej ścianie

Trendy skandynawskie na dobre zagościły pod naszymi dachami. Jednak nie krążą one jedynie wokół bieli i drewna. To przede wszystkim oszczędność form i praktyczność, która cechuje kraje północnej Europy. Naklejany zegar ścienny JVD jest doskonałym tego przykładem, monochromatyczna czerń będzie doskonale prezentować się na każdej powierzchni — gładkiej, białej lub szarej, a nawet ceglanej ścianie. Zasilany baterią werk umieszczony jest w naklejanej taśmą dwustronną tarczy, dookoła której, tą samą metodą, montuje się indeksy oraz 4 godziny główne. Wykonane zostały z pianki pokrytej aluminium. Płynnie poruszające się wskazówki zegara ściennego JVD są prawdziwą rzadkością, dlatego niemal całkowicie wyeliminowany został dźwięk ich poruszania się.

Zegar ścienny JVD HB11.2

Zegar ścienny JVD HB11.2

Kolorowa układanka Karlsson

Aby ożywić wnętrze pokoju nastolatka lub dziecka warto zwrócić uwagę na propozycję zegara ściennego Karlosson, którego elementy składają się, niemal dosłownie, z 16 plastikowych, wielokolorowych puzzli, które można dowolnie układać i komponować. Do ściany mocuje się je z użyciem dwustronnej taśmy klejącej. Kwarcowy werk charakteryzuje się wysoką precyzją wskazania godziny.

Zegar ścienny Karlsson Do It Yourself Puzzle Multi Colour KA5058

Zegar ścienny Karlsson Do It Yourself Puzzle Multi Colour KA5058

Pomieszczenie w stylu glamour

Aby nadać wnętrzom odrobiny blichtru lub nowojorskiego charakteru glamour warto zadbać o błyszczące, niklowane dodatki. Modne meble utrzymane w tej stylistyce to jednak nie wszystko. Naklejany taśmą dwustronną zegar ścienny MPM wykonany został z tworzywa sztucznego, pokrytego powłoką w kolorze srebra. Nieco większych rozmiarów model nie wymaga dodatkowego towarzystwa obrazów lub zdobień, ponieważ sam w somie prezentuje się imponująco, także za sprawą sześćdziesięciocentymetrowej średnicy wykreślnego wskazówką okręgu. Rzeźbione, profilowane indeksy uzupełniają rzymskie oznaczenia godziny głównych, zachowując w idealnej symbiozie funkcję praktyczną i estetyczną tego zegara ściennego. Mechanizm zasilany jest baterią.

Zegar ścienny MPM E01.3770.7071

Zegar ścienny klejony MPM E01.3770.7071 - 60 cm

Trendy dekoratorskie, a praktyczna strona pomieszczeń

Zarówno magazyny wnętrzarskie, jak i programy telewizyjne poświęcone tej tematyce coraz części demonstrują nie tylko estetyczną stronę naklejanych zegarów ściennych, ale także podkreślają, jak banalny jest ich samodzielny montaż. Wystarczy dokładne wymierzenie punktów, do których przymocujemy poszczególne elementu, by po chwili cieszyć się nową wersją starych pomieszczeń.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 2738 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-27
Jestem bardzo zadowolona z zakupu, zegar prezentuje się bardzo ładnie
2024-02-26
SUPER POLECAM!!!!!!
pixel